Vinařství Čapka
Vinařství Čapka

Ocenění

Naše vína se každoročně účastní řady mezinárodních i tuzemských soutěží vín na kterých získávají řadu ocenění.

Vinařství Čapka
Vinařství Čapka

Již od roku 2019 se účastníme prestižní mezinárodní vinařské soutěže Prague Wine Trophy. Každoročně se nám daří dosáhnout krásných výsledků, o které bychom se s Vámi rádi podělili.

PRAGUE WINE TROPHY je mezinárodní soutěž vín z celého světa, přičemž množství hodnocených vzorků z ní dělá největší mezinárodní soutěž vín v České republice. Vína do soutěže přihlašují nejen samotní výrobci, ale také prodejci nebo dokonce dovozci, jedná se proto o jedinečnou příležitost pro srovnání kvality produkce nejen vůči tuzemským vinařstvím, ale také podle celosvětových standardů.

A jak jsme si tedy v roce 2022 v soutěži vedli my? Z 15 přihlášených vín jsme získali neuvěřitelných 10 ocenění Prague Premium Gold (bodové ohodnocení 90+), 4 vína získaly ocenění Prague Gold a 1 víno Prague Silver.

Zúčastněná vinařství mohou na základě bodového ohodnocení přihlášených vín rovněž získat kvalitativní rating. Pro dosažení nejvyššího, tj. 5hvězdičkového ratingu je potřeba, aby průměr tří nejvýše hodnocených vín byl alespoň 90,00 bodů. Tuto podmínku se nám již počtvrté podařilo splnit a dlouhodobě se tak můžeme řadit mezi vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín.

Zahraniční soutěže

Výsledky tuzemských soutěží vín jsou pro nás cennou zpětnou vazbou, ale ještě důležitější je pro nás vědět, jak si naše vína stojí ve světě. Proto se každoročně účastníme mezinárodních soutěží po celém světě, jako jsou např. Decanter London, Berliner Wine Trophy, Portugal Wine Trophy, Asia Wine Trophy, AWC Vienna a mnohé další. A máme velkou radost, že i z takových významných soutěží si naše vína přiváží nejedno ocenění.