Viniční tratě

Vinařství v současné době vyrábí vína ze tří viničních tratí, z nichž každá má své přednosti.

Viniční trať Kukvička - Jedinečná viniční trať na jižně až jihovýchodně orientovaném svahu má své jméno po obci Kukvice, která se zde dříve rozkládala, v 16. století však byla vypálena Turky. Půdu v této trati tvoří velmi hluboké hlinitopísčité spraše s vysokým obsahem křemíku a vápníku, které se srážejí v hrudky, tzv. „cicváry“. Některými částmi trati probíhá navíc žíla půdy s magmatickým původem, což dodává chuti vína výraznou minerální stopu. Vysoká záhřevnost půdy udržuje ve vinici poměrně vysokou teplotu i v nočních hodinách, což je důležité zejména pro období dozrávání hroznů.

Viniční trať Židlíky u Nechor - Tato viniční trať se nachází v lokalitě vesničky vinných sklepů Nechory. Její poloha je mírně svažitá až rovinatá s orientací k východu. Půdu tvoří velmi úrodná hlinitá spraš s vyšším obsahem jílovitých částic. Tato půda velmi dobře zadržuje vodu a díky tomu je vhodná pro svěží aromatické odrůdy typu Sauvignon Blanc.

Viniční trať Podkovné - Se svou nadmořskou výškou zhruba 260 m.n.m. se jedná o nejvýše položenou viniční trať v blízkém okolí. Rovinatý terén postupně přechází do jihozápadně orientovaného svahu. Na povrchu se nachází úrodná černozem, která postupně přechází ve velmi hluboké spraše, obohacující víno o minerální stopu. Otevřenost terénu způsobuje v nočních hodinách prudké ochlazení, což v období zrání hroznů napomáhá tvorbě aromatických látek a udržení kyselin v bobulích.