Vinařství

Vinařství Čapka sídlí v obci Hrušky, spadající do moravské vinařské podoblasti Slovácko.

Počátky vinařské tradice sahají v rodině Čapků až do konce 18. století. Mladý vinař Martin Čapka před několika lety postupně přebral vinařství po svém otci Karlovi a je tak již devátou vinařskou generací v řadě.

Ocenění

V minulém roce jsme se zúčastnili prestižní mezinárodní vinařské soutěže Prague Wine Trophy. Přestože se jednalo o naši první účast v této soutěži, podařilo se nám dosáhnout krásných výsledků, o které bychom se s Vámi v tomto článku rádi podělili.

Best Winery 2019
★★★★★

Prague Wine Trophy

Vinice

Vinice rodiny Čapkovy se rozkládají na výměře cca 5 ha, a to převážně v obci Josefov, na jedinečné viniční trati Kukvička. V této oblasti se mimo tradičních bílých odrůd dobře daří i odrůdám modrým, což umožňuje vyrábět vysoce kvalitní červená vína.

Pro obhospodařování vinic je využíváno moderních agrotechnických postupů (rýnsko-hesenské vedení, krátký řez, odlistění, redukce hroznů), díky čemuž lze produkovat vína přívlastkové kategorie i v méně příznivých letech. Všechny vinice jsou rovněž součástí integrované produkce révy vinné v ČR, což v praxi znamená snížený počet aplikací chemických prostředků.

Výroba vína

Z hlediska objemu produkce se jedná spíše o menší vinařství, o to více péče však může být věnováno hroznům i vínu.

V souladu s neustálým vývojem a novými poznatky ve vinařském oboru jsou aktivně využívány moderní postupy a technologie, jako je např. šetrná cross-flow filtrace nebo řízené kvašení vína. Červená vína zrají po dobu několika let v dubových sudech, čímž získávají plnou a dlouhou chuť.

Jste-li milovníky kvalitních přívlastkových vín vyráběných moderním způsobem, přitom však s láskou a citem, jste zde na správném místě.

Sortiment

V nabídce naleznete vína těchto odrůd: Sylvánské zelené, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Chardonnay, Tramín červený, Rulandské šedé, Zweigeltrebe, Frankovka a Cabernet Sauvignon.

Od základní řady je speciální lahví i etiketou odlišena exkluzivní řada „Premium“. Jedná se o limitované edice bílých i červených vín, jejichž výroba je zakončena delším zráním v sudech a následně v lahvích.

V roce 2020 se sortiment rozrostl o řadu "du Soleil". Suché ROSÉ i polosuché SECCO jsou určeny především pro horké letní dny, kdy osvěžující, lehké víno je vším, co potřebujete ke spokojenosti.

KONTAKTUJTE NÁS

Pokud nezvedáme, vyrábíme víno, anebo obsluhujeme hosty. Prosíme o strpení, ozveme se Vám zpět! Děkujeme 🙂

Martin Čapka
+420 773 272 229
martin.capka@vinocapka.cz


Kristýna Čapková
+420 602 410 084
obchod@vinocapka.cz


Adresa provozovny

U Zbrojnice 344
691 56 Hrušky

Fakturační údaje

Martin Čapka
Prušánky 844
696 21 Prušánky
IČO: 05301769
DIČ: CZ9408020226